TapeediStuudio

               

Palju vahvaid kleebiseid laos! 


Sisustame lastetuba 

 

Tapeet tapeedipood tapeedisalongAjaloolised mustrid

Kollektsioon Isoäidin Aikaan (Vanaema aegadel)

Sandudd Isoäitin Aikaan

Soome tootja Sandudd Oy on valmistanud tapeete juba alates aastast 1885. Enam kui 125 aasta jooksul on kodude sisustamisel nähtud mitut erinevat stiilisuunda – osa nendest on vajunud unustusse ja osa on jõuliselt alles. Museovirasto abil on Sandudd valinud enda kollektsiooni „Vanaema aegadel” näidiseid kõige tähelepanuväärsematest stiilisuundadest. Kõige vanem näidis pärineb aastast 1875. Kollektsioonis olevad tapeedid on valmistatud non-vowen/easy-up põhjale, mis on vastupidav, hingav ja mida on kerge paigaldada – liim tuleb kanda otse seinale.


tutvu kollektsiooniga lähemalt 

 

Karlslund

Borastapeter on loonud kollektsiooni, mille tapeedid on valmistatud Rootsi arhiivmaterjalide põhjal ning mille vanim näidis  pärineb suisa aastast 1564.
Ka Karlslundi tapeedid on valmistatud Easy-up/non-vowen põhjale, mis on vastupidav, hingav ja mida on kerge paigaldada.
Karlslundi kollektsiooni tapeetidel on omad erilised lood ning nende mustrid on figureerinud rohkete ajalooliste sündmuste tagaseinal. Läbi taastamiste ja uute tõlgenduste me anname elu neile lugudele, põimides neid tänapäevaga.Arhailised käsitöötapeedid Pihlgren ja Ritolalt

  • Pihlgren ja Ritola tapeedid on disainitud kuulsamate Skandinaavia ja Soome disainerite poolt. Erinevatel aegadel valitsenud stiilidest on esindatud barokk, renessanss, ampiir, biedermeier ja juugend. Valikus on ka mustreid perioodidest 1930-50, 1960-70 kuni käesoleva aastani välja. Pihlgren tapeedid trükitakse Soomes rohkem kui 160 aastat vana tehnoloogiat järgides antiiksel masinal. Trükkimine vanas tehnoloogias nõuab palju käsitööd, kuid tulemuseks on originaalile vastav pehme sametine pind ning maksimaalselt keskkonna- ja tervisesõbralik tapeet. Tapeetide valmistamisel kasutatakse ümbertöödeldud naturaalset paberit ja ainult looduslikest komponentidest valmistatud linaõli- ja liimvärve (värvimullad segatuna kartulitärklisest liimainega). Seega on enamus toormaterjalist sama nagu 160 aastat tagasi, vaid värvikomponentide ja paberi kvaliteet on tänapäeval oluliselt parem kui vanasti. Kaasaegsest tehnoloogiast on üle võetud vaid tapeetide katmine spetsiaalse hingava kattekihiga, et tagada parem puhastatavus. Osade tapeetide puhul ei ole seda tehnoloogiat rakendatud, eesmärgiga säilitada täielik vastavus originaalile.
    • PihlgrenjaRitola